0%

User Agreement


ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Taraflar

İşbu üyelik sözleşmesi; şirket merkezi İstinye, Yeniköy Dr. Cevat Kerim İncedayı Sk. No:16 34460 Sarıyer İstanbul adresinde mukim Mood Up Gıda A.Ş. (“Go Superyacht ” olarak anılacaktır)

ile

hakları Mood Up Gıda A.Ş.’ye ait olan veya kullanım hakları Mood Up Gıda A.Ş. tarafından belirlenen, üçüncü kişilerin erişimine sunulan web sitesi/mobil web sitesi/mobil uygulama (“Site” olarak anılacaktır) üyesi (“Üye” olarak anılacaktır) arasında aşağıdaki şartlarda akdedilmiştir.

Sözleşmenin Konusu

İşbu üyelik sözleşmesinin(“Sözleşme”) konusu; aşağıda tanımı verilen Site’nin kullanım ve üyelik şart ve kurallarının ve tarafların sorumluluklarının belirlenmesidir.

Tanımlar

İşbu üyelik sözleşmesinde belirtilen ve ilk harfi büyük olarak kullanılan terimler aşağıdaki anlamları ifade edecektir:

Go Superyacht : Sözleşme’ye taraf olan Mood Up Gıda Anonim Şirketi’ni,

Hesabım Sayfası: Üye’nin Site’de üyelik kapsamında vermiş olduğu kişisel bilgilerini görebileceği ve güncelleyebileceği, Site aracılığıyla vermiş olduğu sipariş bilgilerini görebileceği, takip edebileceği ve değişiklik yapabileceği, Hizmet’ten yararlanabileceği, ilgili Üye tarafından belirlenen kullanıcı adı ve OTP ile erişilebilen Üye’ye özel sayfayı,

Hizmet: İçerik, reklam, kampanya, fırsat, hizmet, ürün ve uygulamaların Site'de sunulması, bunlara yönelik Üye'den gelen taleplerin yerine getirilmesi, Site’de sunulan ürün ve hizmetlerin sunulmasının/satışının ve diğer işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla Go Superyacht  tarafından yapılan/yapılacak eylem ve işlemleri,

İçerik: Go Superyacht  veya Go Superyacht ’ın hizmet sağlayıcıları tarafından belirlenerek Site’ye yüklenen ve üçüncü kişilerin erişimine sunulan her türlü ürün, bilgi, metin, resim, tasarım, marka, ikon, görsel veya işitsel vb. imgeler, video klip, logo, knowhow, tasarım, katalog, dosya, arayüz, liste, data, kodlar, slogan ve diğer işaret, sayfa düzeni, vb. her türlü unsuru,

Mobil Uygulama: Go Superyacht  veya Go Superyacht ’ın hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan, App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama marketlerinden indirilebilen, Site’de yer alan İçerik ve Hizmetler’den yararlanma imkanı veren, hakları Go Superyacht ’e ait mobil uygulamayı,

Satıcı: Go Superyacht’i ve/veya Go Superyacht tarafından yetkilendirilen üçüncü kişiyi,

Site: Hakları Go Superyacht ’e ait olan veya hakları Go Superyacht’ın yer aldığı/alacağı web sitesini/mobil web sitesini/mobil uygulamasını,

Sözleşme: İşbu üyelik sözleşmesini,

Üye: Go Superyacht tarafından talep edilen bilgileri sağlamak ve Sözleşme’yi okuyarak ve kabul ederek “Üye Ol” butonuna basmak suretiyle Site’ye üye olan, kendi belirleyeceği kullanıcı adı ve şifre ile Site’ye giriş yapabilen, Site’yi kullanabilen ve İçerik ve Hizmetler’den yararlanan, işbu Sözleşme’nin tarafı olan kişi/kişileri ifade etmektedir.

Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Üye; Site’yi ilgili her türlü yasal mevzuata, ahlak kurallarına ve Site’de belirtilen tüm politika ve metinlerde yazılı şartlara ve Site’nin amacına uygun kullanacaktır.

Üye, Site’ye vermiş olduğu ve Hesabım bölümünden güncellediği kişisel bilgilerin doğru, güncel ve kendisine ait olduğunu; aksi takdirde her türlü idari, hukuki ve cezai tüm sorumluluğun tarafına ait olduğunu kabul eder. Üye, başta kullanıcı adı ve şifre bilgisi olmak üzere kişisel bilgilerinin güvenliği ve gizliliğinden münhasıran sorumludur.

Üyelik hak ve yükümlülüklerinin hangi kişiye ait olduğu konusunda ihtilaf bulunması halinde, ilgili üyelik hesabı kullanılarak bir Hizmet için Go Superyacht ’e ödeme yapan en son kişinin, Üyelik hesabının sahibi olduğu kabul edilecektir.

Üyelik için 18 yaşını doldurmuş olmak zorunludur. Üye’nin bu hususta yanıltıcı bilgi vermesi halinde hukuki, cezai, idari ve mali tüm sorumluluk Üye’ye ait olacaktır. Üyeliği daha önce herhangi bir sebeple sona erdirilmiş yahut askıya alınmış veya Site’ye ulaşması tamamen engellenmiş kimseler Site’ye Üye olamayacaktır.

Tüzel kişiler, ancak yasal temsilcileri vasıtasıyla Üye olabilecektir. Üyelik veya sonraki işlemlerin yetkisiz olarak yapılması halinde, yetkisiz işlemi yapan kişi, yapmış olduğu işlemlerden şahsen sorumludur. Bu durumun herhangi bir zarara yol açması durumunda, anılan zarardan münhasıran yetkisiz işlem yapan kimse sorumlu olacaktır.

Site'nin veya herhangi bir İçerik’in hukuka aykırı veya Sözleşme’yi ihlal eden bir amaç için kullanılması yasaktır.

Go Superyacht; Site adresini, markasını, sloganını, Site’nin İçerik’ini ve Hizmet’i dilediği zaman değiştirme, güncelleme, sona erdirme kısmen ve/veya tamamen kullanmasını engelleme hakkına sahiptir. Go Superyacht , değişiklik veya güncelleme gerçekleştirmesi halinde Üye bilgilerini taşıma hakkına da sahiptir.

Go Superyacht , İçerik’i doğru ve güncel tutmaktadır. Ancak Go Superyacht ’ın sunmuş olduğu İçerik ile güncel durum arasında farklılık bulunması durumunda, Go Superyacht ’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Go Superyacht , işbu Sözleşme’de her zaman tek taraflı değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler, güncel sözleşmenin Site’de yayımlanması ile yürürlük kazanır.

Üye, değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak Sözleşme’yi gözden geçirir ve değişikliğe rağmen Site’ye devam eden erişimi ile değiştirilmiş sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

İçerik’e ilişkin her türlü yasal mevzuattan kaynaklı haklar münhasıran Go Superyacht ’e aittir veya lisanslı kullanımdır.

Üye, Site'nin veya İçerik’in tamamı ya da bir bölümünü kopyalayamaz, değiştiremez, başka bir sitede teşhir edemez, paylaşamaz, hiçbir amaçla yayamaz, kaydedemez, çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz, pazarlayamaz, kiralayamaz, satamaz, üçüncü kişilerin erişimine/kullanımına sunamaz ve/veya üçüncü kişilere iletemez veya revize ederek, ekleme yaparak ya da bir kısmını değiştirerek farklı bir biçimde kullanamaz veya benzeri bir faaliyet yapamaz. Aksi şekilde davranan Üye doğacak her türlü zarardan münhasıran sorumlu olacaktır.

Üye, İçerik’i hak ve/veya eser sahipleri olan kişilere ve üçüncü kişiye zarar verecek şekilde ve/veya yasal mevzuata aykırı olarak kullanmayacağını ve kullanılmasına izin vermeyeceğini kabul eder.

Üye, Site yahut İçerik’e ilişkin kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, ticari marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

Site’de Go Superyacht 'in kendi kontrolünde olmayan ve üçüncü kişilerin sahip olduğu/işlettiği başka web siteleri ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Link verilmesi, Go Superyacht ’ın link verilen web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklediği yahut herhangi bir garanti beyanı anlamına gelmemekte olup linkin içerdiği bilgilere yönelik bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında Go Superyacht 'in herhangi bir sorumluluğu yoktur ve doğabilecek zararlar, Üye’nin münhasır sorumluluğundadır.

Site’ye erişim, Site’nin ve İçerik’in veya diğer şekillerde sağlanan veri ve bilgilerin kullanımı veya diğer davranışlar sebebiyle maruz kalınabilecek virüsler, kötü amaçlı yazılımlar, algoritmalar, trojanlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü benzer program ve yazılımdan kaynaklı olarak kullanıcıların, Üye’nin veya diğer üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve dolaylı tüm zararlardan Go Superyacht ’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Üye, bu zararlar sebebiyle Go Superyacht ’den herhangi bir talepte bulunmayacağını peşinen kabul eder.

Üye, Site’de gerçekleştirdiği işlemleri, Site’ye, Hizmet’e ve İçerik’e teknik olarak hiçbir surette zarar vermeyecek şekilde Site ile İçerik’in amacına uygun yürütmekle yükümlüdür.

Üye, Site'nin veya İçerik’in tamamına veya bir kısmına veya Site ile bağlantılı sistem veya ağlara, Go Superyacht  veya hizmet sağlayıcılarının sunucularına, Site üzerinde sunulan herhangi bir servise; erişmek, elde etmek, kopyalamak, izlemek, sorgulamak, çoğaltmak veya atlamak, veya Site üzerinden verilmeyen herhangi bir yolla bir malzeme, doküman veya bilgiyi elde etmek veya elde etmeye çalışmak amacıyla bir otomatik cihaz, program, algoritma, metodoloji veya bunlara benzer ya da eşdeğer manuel proses, gereç kullanmayacaktır.

Üye, Site'nin veya Site'ye bağlı sistem veya ağ altyapısının savunmasızlığını incelememeyi, denememeyi, yük getirmemeyi, taramamayı, test etmemeyi, güvenlik veya doğrulama önlemlerini ihlal etmemeyi, Site'nin veya Site üzerinde yürütülen herhangi bir işlemin usulüne uygun çalışmasını engellememeyi kabul eder. Üye, Site'nin herhangi bir kullanıcısına ait bilgileri takip etmez ve güvenli kullanımını engellemez, Site’nin veya Site’ye bağlı herhangi bir sistemin herhangi bir kısmı veya özelliğine hackleme, parola çözme veya diğer yasadışı veya yetkisiz araçlar yoluyla yetkisiz erişim sağlama girişiminde bulunmaz.

Go Superyacht, Site’de yer alan herhangi bir hizmetin/ürünün satıcısı olmaması halinde, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun uyarınca "yer sağlayıcı" ve 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca yalnızca "aracı hizmet sağlayıcı" sıfatına sahip olacaktır.

Üye, Site’de Go Superyacht dışında herhangi bir Satıcı'dan yapacağı alımlardaki mesafeli satış sözleşmelerinde Üye’nin alıcı taraf ve Satıcı'nın satıcı taraf, olduğunu kabul eder. Go Superyacht söz konusu sözleşme ilişkisinde taraf değildir; bu sebeple Üye’ye karşı sadece Satıcı ilgili mevzuat kapsamında münhasıran sorumludur.

Go Superyacht , aracı hizmet sağlayıcı sıfatına sahip olması sebebiyle ve Satıcı ile imzalamış olduğu sözleşmedeki yer alan düzenlemeler uyarınca; Üye’nin Satıcı’dan satın alacağı hizmet/ürünlere ilişkin, Satıcı adına hizmet/ürün bedelini tahsilat yetkisine sahiptir.

Go Superyacht  sözleşme serbestisi uyarınca, her başvuranın üyelik talebini kabulle yükümlü değildir. Go Superyacht, Üyelik talebinin kabul edilmemesi durumunda hiçbir gerekçe göstermek zorunda değildir.

Go Superyacht, 6698 Sayılı Kanun kapsamında veri sorumlusu sıfatına sahip olup, Üye tarafından Sözleşme kapsamında ve Site’de gerçekleştirilen üyelik işlemleri ve diğer işlemler vasıtasıyla paylaşılan verileri işbu Sözleşme ve ilgili aydınlatma, açık rıza metinleri ile gizlilik politikasında belirtilen faaliyet ve amaçlar için ve hukuka uygun şekilde kullanır.

Üye; Site’ye üye olurken “üye ol” kısmında veya Site’nin farklı alanlarında kendisine sunulan kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin olarak aydınlatma metinlerini okuduğunu ve gerekli görüldüğü durumlarda Go Superyacht  tarafından bu metinlerde yapılacak değişiklikleri okuyacağını; bu metinlerde açıklandığı şekilde kişisel verilerinin işlenmesi ve aktarılması faaliyetleri ile ilgili yeterli bilgi sahibi olduğunu kabul eder. Üye; açık rıza gerektiren kişisel veri işleme ve aktarılma faaliyetlerine ilişkin olarak, ilgili aydınlatma ve açık rıza metinlerinde ve gizlilik politikasında belirtildiği şekilde ve kapsamda, kişisel verilerinin işlenmesine ve yurt içine ve yurtdışına aktarılmasına açık bir şekilde ve özgür iradesiyle rıza göstermektedir. Üye; bu açık rıza gerektiren konularda her bir konu için ayrı ayrı ve açık şekilde bilgilendirilmiştir. İlgili aydınlatma ve açık rıza metinleri ve gizlilik politikası işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir.

Üyelik aşamasında Üye tarafından paylaşılan bilgilerin doğru ve güncel olduğu kabul edilir. Üye, Sözleşme’nin mevzuata uygun ve gereği gibi ifa edilebilmesi için güncel bilgilerini Go Superyacht ’e bildirmekle yükümlüdür. Üye, Site’ye vermiş olduğu ve Hesabım bölümünden güncellediği kişisel verilerin doğru, güncel ve kendisine ait olduğunu kabul eder.

Üye; işbu Sözleşme kapsamında, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması sebebiyle toplanan kişisel verilerinin, Hizmet’in sunulabilmesi, üyelik kaydı ve üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi, Üye’ye sunulan/satışı gerçekleştirilen ürün ve hizmetlere ilişkin sözleşmenin kurulması ve ifasının gerçekleştirilmesi, ürün ve hizmet satış ve iade faaliyetlerinin yürütülmesi, sipariş kaydı ve adrese teslimi, faturanın düzenlenmesi, ürün/hizmet tedarikinin sağlanması, satış ve sonrası destek hizmetlerinin yürütülmesi ve finans ve muhasebe işlerinin yürütülmesi amaçlarıyla işleneceğini ve aktarılacağını kabul eder.

Üye, Site üzerindeki işlem ve davranışlarının analiz edilmesi sonucunda benzer davranışlara sahip diğer Üye’ler ile kategorize edilebilir. Bu faaliyet sonucunda oluşturulan müşteri segmentlerine özel kampanya, reklam, teklif, avantaj, yeni ürün ve hizmet vb. sunulabilir.

Go Superyacht tarafından Üye’ye özel avantaj, kampanya, fırsat, özellik ve diğer ek ürün ve hizmetler sunulabilir. Bu hizmetler; Go Superyacht Kişisel Verilerin Korunması Kapsamında Üye Müşteri Aydınlatma Metni’nde detaylıca açıklanmış olduğu üzere, Üye’nin yapmış olduğu alışverişlere ilişkin bilgiler, Üye olurken verdiği bilgiler, Hesabım bölümünde güncellenen bilgiler, Site’yi kullanırken gerçekleştirdikleri hareketler gibi kişisel verilerin işlenmesi, analiz edilmesi ve bu işleme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için üçüncü kişilere aktarılması suretiyle Üye’ye sunulmaktadır.

Üye’ye ait kişisel veriler üzerinde, Go Superyacht tarafından müşteri tanıma, alışkanlık ve gereksinimlerin belirlenmesi, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi ve kişiselleştirilmesi, ürün eğilim modellerinin oluşturulması, demografik, sosyal ve ekonomik durum tespiti ve Go Superyacht  Kişisel Verilerin Korunması Kapsamında Üye Müşteri Aydınlatma Metni’nde detaylıca belirtilen diğer amaçlarla kişisel verilerin işlenmesi faaliyetleri gerçekleştirilir.

Go Superyacht  tarafından Üye’ye; veriler ve Üye’ye ait kişisel verilerin işlenmesi vasıtasıyla genel veya kişiselleştirilmiş kampanya, reklam, teklif, pazarlama, fırsat, avantaj, yeni ürün ve hizmet, yarışma, çekiliş, açılış, diğer etkinlikler, anket ve müşteri memnuniyeti ile ilgili olarak SMS, e-posta, push bildirimi, arama, pop-up gösterimi vb. elektronik iletişim araçları vasıtasıyla ticari elektronik ileti gönderimi sağlanabilir. Go Superyacht  bu faaliyetleri ilgili mevzuata uygun olarak gerçekleştirir. Go Superyacht , Üye’ye göndermiş olduğu ticari elektronik iletiler karşılığında herhangi bir bedel almaz. Üye tarafından Site üzerinden bir başka tüzel kişi için ticari elektronik ileti onayı verilmesi halinde, Üye tarafından verilen onaylar ilgili tüzel kişiye aktarılır. Bu halde, ilgili tüzel kişi tarafından ticari elektronik ileti gönderimi sağlanır. Bu ticari elektronik iletilerden Go Superyacht ’ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Üye’nin Go Superyacht ile farklı kanallardan paylaşmış olduğu kişisel veriler, veri tekilleştirme/zenginleştirme yöntemi kullanılarak eşleştirilebilmekte ve zenginleştirilebilmektedir. Üye’nin çeşitli kanallar vasıtasıyla paylaşmış olduğu kişisel veriler birleştirilip analiz edilerek Üye’nin kapsamlı bir görünümü ve Üye’ye özgü kampanya ve fırsatlar oluşturulabilir.

Üye’ye sunulan ve/veya sunulacak olan müşteri tanıma ve müşteri memnuniyeti anketlerinde yer alan soruları cevaplayıp cevaplamamak Üye’nin tercihine bağlıdır. Anketlere katılım halinde indirim kodu, hediye çeki vb. ödüllerin öngörülmesi durumunda, ankete katılmayan Üye’ler bu ödüllerden faydalanamaz.

Üye, gerekli izinleri vermesi ve akıllı cihazının GPS ve/veya bluetooth özelliğinin açık olması veya Go Superyacht  mağazalarındaki kablosuz internet erişimini kullanması halinde en yakın Go Superyacht  mağazalarını ve kişiselleştirilmiş teklif ve kampanyaları görüntüleyebilir.

Üye, ticari elektronik ileti tercihlerini “Hesabım” sekmesinde yer alan “Bildirim Ayarlarım” bölümünden dilediği zaman değiştirebilir ve ticari elektronik ileti alımına onay verebilir veya reddedebilir. Üye’nin, Mobil Uygulama’yı akıllı cihazından kaldırması halinde, gönderilen app-push bildirimleri kapanacak ise de diğer vasıtalar ile ticari elektronik ileti almak istemeyen Üye’nin; SMS gönderimi, e-posta gönderimi ve arama tercihlerini web sitesi, İleti Yönetim Sistemi(İYS) gibi alternatif üye giriş kanallarından değiştirmesi gerekmektedir.  Go Superyacht , Üye’nin ticari elektronik iletiyi almayı reddettiğine ilişkin talebinin kendisine ulaşmasını müteakip üç iş günü içinde Üye’ye ticari elektronik ileti göndermeyi durdurur.

Go Superyacht tarafından Üye’nin ticari elektronik ileti alımını reddetmesi halinde dahi mevzuat gereği şu iletilerin gönderimi devam eder:

  • Kendisiyle iletişime geçilmesi amacıyla alıcının iletişim bilgilerini vermesi halinde, temin edilen mal veya hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik iletiler,
  • Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü ile ilgili iletiler.

Go Superyacht , kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesinin önlenmesi, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişimin önlenmesi ve kişisel verilerin muhafazasının sağlanması amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbiri alır.

Go Superyacht , Sözleşme’nin sona ermesi halinde kişisel verileri periyodik imha prosedürüne ve mevzuata uygun olarak imha edecektir. Hukuken muhafazası gereken kişisel veriler, mevzuatın gerektirdiği süre boyunca ve 6698 Sayılı Kanun uyarınca amaçla bağlantılı, ölçülü ve sınırlı olacak şekilde işlenebilecektir.

Üye, Go Superyacht  ile paylaşacağı ve üçüncü kişilere ait kişisel verilere ilişkin olarak ilgili kişilere karşı aydınlatma ve açık rıza yükümlülüklerinin tarafınca yerine getirildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kişisel verilerin korunması ve gizliliğe ilişkin diğer hususlar, ilgili aydınlatma ve açık rıza metinleri ve gizlilik politikasında detaylı şekilde yer almakta olup, Sözleşme’yi onaylayan Üye’ler bu metinleri okumuş ve anlamış kabul edilir.

Go Superyacht , işbu Sözleşme’nin 4. maddesinde yer alan hususlara ilişkin mevzuatın öngördüğü veya gerçekleştirilen faaliyetlerin gerektirdiği değişiklikleri yapabilir. Bu değişiklikler, Site üzerinden yayınlandığı ve/veya diğer yöntemler ile duyuruldukları tarihten itibaren geçerli sayılır.

Sözleşmenin Feshi

Üye; Sözleşme’de yer alan herhangi bir yükümlülüğüne aykırı davranması durumunda, işbu Sözleşme'nin Go Superyacht  tarafından tek taraflı olarak derhal, tazminatsız şekilde feshedilebileceğini; Site’ye erişiminin engellenebileceğini ve üyeliğinin iptal edilmesi de dahil olmak üzere her türlü tedbirin Go Superyacht  tarafından tek taraflı olarak ve Üye’ye herhangi bir bildirim yapılmasına gerek olmaksızın alınabileceğini ve aleyhinde yasal işlem başlatmak için başvurularda bulunabileceğini; hukuki ve cezai tüm sorumluluğun tarafına ait olacağını; Go Superyacht ’ın ve/veya ilgili hak sahiplerinin herhangi bir hukuki, idari, mali veya cezai yaptırım, dava yahut benzeri bir talep ile karşı karşıya kalması halinde Üye’nin münhasıran sorumlu olacağını ve maddi-manevi, doğrudan ve dolaylı her türlü zararı ve/veya Go Superyacht ’ın üçüncü kişilere ödemek zorunda kalacağı tüm bedelleri ayrıca mahkeme kararına gerek kalmaksızın, ilk talep anında derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini, bu durumda Go Superyacht ’ın her türlü masraf, zarar ve bedeli Üye’ye rücu hakkı bulunduğunu kabul eder.

Üye, istediği zaman Site’de belirtilen iletişim kanallarından Go Superyacht ’e yapacağı yazılı bildirim veya ilgili alanlardan yapacağı işlem ile, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin üyeliğini sona erdirebilir.

Sözleşme, Üye’nin üyeliğini iptal etmesi veya Go Superyacht  tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır.

Muhtelif Hükümler

Üye, Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Go Superyacht ’ın resmi defter ve ticari kayıtları ile Go Superyacht ’ın veya Go Superyacht ’ın hizmet sağlayıcılarının/alt hizmet sağlayıcılarının veri tabanında, sunucularında tutulan e-arşiv kayıtlarının, log kayıtlarının, elektronik bilgilerin, teyitli faks mesajlarının, e-maillerinin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

Go Superyacht ’ın bir kusuru olmaksızın oluşan ve Sözleşme’yi imzalama anında öngörülemeyen ve önlenemeyen salgın hastalıklar, kötü hava koşulları, deprem, grev ve lokavtlar, savaş, ambargo, ayaklanma, isyan, doğal afetler, devlet organlarının kararları, doğrudan etki ettikleri edimlerin ifasını imkansız hale getirmeleri halinde mücbir sebep olarak kabul edilir. Mücbir sebep süresince, Go Superyacht  yukarıda belirtilen durumlar nedeniyle etkilenmiş edimleriyle ilgili sorumlulukları askıya alabilir ve Go Superyacht  ifası mücbir sebep sonucunda engellenen veya geciken yükümlülüklerinden dolayı sorumlu tutulamaz ve bu durum Sözleşme’nin bir ihlali olarak kabul edilemez. Böyle bir durumda Üye’ye ayrıca bir bildirim yapılmasına gerek yoktur.

Sözleşme münhasıran Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabi olacaktır. İşbu Üyelik Sözleşmesi’nden kaynaklanan veya işbu Üyelik Sözleşmesi ile bağlantılı olan her türlü ihtilaf, İstanbul Çağlayan Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri'nin münhasır yargı yetkisindedir. Üye, tüketici ise uyuşmazlık konusundaki başvuruları tüketici mahkemesine veya tüketici hakem heyetine yapabilir.

Go Superyacht , Üye ile Üye'nin Site’ye kayıt olurken bildirmiş olduğu elektronik posta adresi vasıtasıyla veya telefon numarasına arama yapmak veya SMS göndermek suretiyle veya uygun göreceği diğer iletişim yöntemleriyle iletişim kuracaktır. Üye, elektronik posta adresini ve telefon numarasını güncel tutmakla yükümlüdür. Üye’nin Go Superyacht ’e bildirdiği veya bildireceği en güncel e-posta adresi, işbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal tebligat adresi olarak kabul edilir.

Üyelik Sözleşmesi, konuya ilişkin olarak Taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturmaktadır. İşbu Üyelik Sözleşmesi’nin herhangi bir hükmünün yetkili herhangi bir mahkeme, tahkim heyeti, hakem heyeti veya idari makam tarafından tümüyle veya kısmen geçersiz veya uygulanamaz olduğu veya makul olmadığına karar verilmesi halinde, söz konusu geçersizlik, uygulanamazlık veya makul olmama ölçüsünde işbu Üyelik Sözleşmesi bölünebilir olarak kabul edilecek ve diğer hükümler tümüyle yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Üye, Go Superyacht ’ın önceden yazılı onayını almaksızın işbu Üyelik Sözleşmesi’ndeki haklarını veya yükümlülüklerinin tamamen veya kısmen temlik edemeyecektir.

Taraflardan birinin Üyelik Sözleşmesi'nde kendisine verilen herhangi bir hakkı kullanmaması ya da icra etmemesi, söz konusu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyecek veya söz konusu hakkın daha sonra kullanılmasını ya da icra edilmesini engellemeyecektir.

Sözleşme ve Site’de yer alan tüm düzenlemeler, Go Superyacht  tarafından sunulan Hizmet ve İçerik’in hüküm ve koşullarını düzenlemektedir. Site’de yer alan tüm politika, sözleşme ve metinler işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, Sözleşme’nin ekini oluşturmaktadır.

Üye’nin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve Sözleşme’de yer alan maddelerin tamamını kabul ve taahhüt ettiği anlamına gelir. Sözleşme,

Üye’nin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.

Go Superyacht ’ın İletişim Bilgileri

Adres: İstinye, Yeniköy Dr. Cevat Kerim İncedayı Sk. No:16 34460 Sarıyer İstanbul

Telefon: +90553 021 07 77

E-Posta: info@superyacht.com

İnternet Adresi: http://www.gosuperyachts.com/

(Mersis No:)